وب2010

والنتاين به روايت يك همستر

Posted in متفرقه by mhmazidi on فوریه 14, 2008

هشدار( به سبك كمانگير): مطالب اين پست 18+ بوده و ممكن است براي بعضي دوستان ناخوشايند باشد.

اميدوارم روز عشاق غربي(امروز) و عشاق ايرانی(روزهای بعد) برهمه عاشقان/ديوانگان جهان خوش و خرم بگذرد.امروز كه همه چيز بوي عشق و عاشقي مي‌دهد اجازه دهيد ما نيز به سهم خود حركتي هرچند اندك در پراكندن عطر عشق در فضاي وبلاگستان ايفا كنيم. اما اين عطر اندكي با بقيه متفاوت است.

گرچه بسياري معتقدند عشق پديده‌اي انساني است و حيوانات دركي از آن ندارند و در مورد آنها فقط ثكث صادق است و گروهي ديگر حتي ثكث در انسانها را از مقوله رفتارهاي حيواني مي‌دانند و عشق راستين را بري از اين اتفاقات؛ با اينحال لحظاتی در دنياي حيوانات است كه هرچند ظاهر آنها ثكث است اما بنظر مي‌رسد شاعرانگي خاصي دارد.

خوانندگان دائمي اين وبلاگ مي‌دانند كه راقم اين سطور مفتخر است به ميزباني دو عدد از زيباترين و فريبنده‌ترين حيوانات عالم به نام همستر: يكي آقاي همستر و ديگری خانوم همستر. اين زوج خوشبخت البته از مادر و پدری يكسان بدنيا آمده‌اند و بنوعي دچار ازدواج محارم شده‌اند. اما با اينحال بنظر مي‌رسد كه در تفاهم كاملي بسر مي‌برند. زندگي انها در كنار خوردن و خوابيدن و گهگاه بازي كردن، حاوي لحظاتي دراماتيك نيز هست. لحظاتي كه زبان از توصيف اينهمه زيبايي در سايز و اندازه مينياتوری قاصر است. اجاره دهيد يكي از نمونه‌ها را كه در شب گذشته(شب والنتاين) رخ داد با هم مرور كنيم.

نمي‌دانم آقايان همستر تمامشان بصورت ژنتيكي hot تشريف دارند يا اين آقاي همستر ما اينگونه است. احتمالا مي‌خواهد با اين رفتارهايش «مهنس كشاورزی» بودن ما را به رخ‌مان بكشد.ما هم كه انگار نه انگار! القصه!! آقاي همستر از نظر جثه كوچكتر از خانوم تشريف دارند اما بسيار چابك است. در هنگامي كه درجه hot بودن ايشان بالا مي‌زند ابتدا اتفاقاتي مي‌افتد. يكي از شاخصترين آنها بوي تند و تيزي است كه از محل زندگي انها متصاعد مي‌شود. خوشبختانه فضای زندگي آنها بگونه‌اي است كه مزاحمتي براي ديگران ندارد و گرنه بدليل همين بوي تند بايد همان روزهاي اول خانه را به مقصد نامعلومي ترك مي‌گفتند. با اينحال بنظرم اين بوي تند بدبو و آزاردهنده نيست. اما يكي از مهمترين علامتها رفتار خاصي است كه آقاي همستر از خود نشان مي‌دهد.ابتدا يك توضيح:

هم آقا و هم خانوم همستر ستون فقرات بسيار بسيار منعطفي دارند. از طرفي در هر دو يك مخرج در انتهاي بدن در سطح شكمي قرار دارد كه ادرار، مدفوع و همچنين اعضای تناسلي در انجا با بيرون ارتباط مي‌ِيابند. اما اين ناحيه از بدن همسترها هميشه جزء تميزترين و پاكيزه‌ترين قسمتهاي بدن آنهاست چرا كه وسواس خاصي در نظافت اين ناحيه دارند.

علامت دومي كه گفته شد اين است: در اين زمان آقاي همستر به دنبال آن ناحيه بخصوص در جفت خود گشته و با زبان و دهان خود ان ناحيه را دوباره و چندباره تميز مي‌كند.نمي‌دانم اين يك رفتار تحريكي است يا نظافتي يا … در هر صورت نظافتكاری اين حيوان مثال زدني است. واكنش همستر ماده بسيا معمولي و خونسردانه است. از انعطاف بسيار در ستون فقرات خود استفاده مي‌كند و كاملا به صورت كشيده بر روی زمين در مي‌ايد.دمش را بالا مي‌دهد و چشمانش نيمه‌باز مي‌شود.

حيوان نر پس از تميز كردن عضو ماده، عضو خود را نيز با زبان تميز مي‌كند(بدليل انعطاف بسيار زياد در ستون فقراتش اينكار بسيار ساده است). سپس جفت‌گيری شروع مي‌شود. چيزی كه در حين جفت‌گيری بسيار ديدني است تلاش و كوشش بسياري است كه جنس نر به خرج مي‌دهد.رعشه ‌هاي ديوانه‌واری كه در سرتاسر بدن نر ايجاد مي‌شود در حالي كه حيوان ماده با آسودگي و آرامش در همان حال مي‌ماند. حيوان نر در هر دفعه -كه حدود چند ثانيه بيشتر طول نمي‌كشد- سريعا عضو خود را با زبان تميز مي‌كند. جالب اينكه تميزكاري او بيش از جفتگيريش وقت مي‌برد.

اما يكي ديگر از نكات جذاب،  رفتارهاي ديوانه‌وار آقاي همستر است.گاه در وسطهاي عشق‌بازي مكان را ترك مي‌كند به طرفين جفتش مي‌رود و با دندانهاي بلند و تيزش پوست پشت وي را مي‌كشد؛ البته زخمي نمي‌كند. اما دليل اين حركت را هرگز متوجه نشدم.گاه به سمت سر حيوان مي‌رود و آنجا را گاز مي‌گيرد.

در مجموع اين مراسم تا دقايقي طولاني ادامه مي‌يابد.تمام رفتارهاي گفته شده در بالا به تناوب تكرار مي‌شود.

 

گاه اتفاقی ناظر چنين صحنه‌هايي هستم.در كنار آكواريوم دراز مي‌كشم و خوب در تلاش و كوشش مينياتوري اين حيوان زيبا دقيق مي‌شوم. هرچند رفتارهاي گفته شده در بالا بيشتر نمادي از ثكث هست اما آن چيزی كه من بارها و بارها در اين مدت ديده‌ام را نمي‌توان تنها با ثكث توجيه كرد.اين رفتار فراتر از يك ثكث مكانيكي صرف مي‌باشد.

نظافت همسترها تنها محدود به اين زمانها و تنها در اين اعضاي بدنشان نيست.آنها در طی روز مرتب در حال تميز كردن سطح بدنشان و دستها و پاهاي خود هستند.حتي جالب است كه با انگشتان ظريف پايشان داخل گوششان را هم تميز مي‌كنند. صحبت از اتفاقات جالب نظافتي همسترها نوشته‌اي جداگانه مي‌طلبد.

 

هشدار: لطفا در كامنتهای خود از الفاظی استفاده نكنيد كه مجبور به ويرايش يا حذف كامنت گردم. متشكرم.

Advertisements

15 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. مریم said, on فوریه 14, 2008 at 3:36 ب.ظ.

  بدک نبود

  http://www.bindownload.com

 2. روزبه شفیعی said, on فوریه 14, 2008 at 3:42 ب.ظ.

  دکتر حرفتون رو تایید می کنم که موجودات مینیاتوری هستن ! مخصوصا ایستادن روی دوپا و بو کشیدن آنها در حالت ایستاده …..
  توی خوابگاه دانشجویی هم من و بقیه هم اتاقی هام این موجودات رو نگه می داریم . از اینکه موجودات هاتی هستن توش شکی نیست در هر فرصتی و هر لحظه ای که خانوم و آقای همستر دستشون به هم برسه دست به کار می شن . اگر دقت کرده باشین این موجودات مثل باکتری می ممونن اگر شرایط مساعد باشه به صورت تصاعدی تکثیر می شن و زیاد می شن ! اون اوائل که ما تازه خریده بودیمشون هر ماه اتاق زایمان همسترها به راه بود به طوری که طی 2 3 ماه کار به جایی کشید که مجبور شدیم به غیر از یک جفت نر و ماده ، همه اونها رو به آزمایشگاه تحقیقاتی دانشگاه اهدا کنیم . بماند که سر همین قضیه تا مرز اخراجی از خوابگاه هم رفتیم :دی
  الان هم به تازگی خانم همستر 7 قلو زایمان کرده و با آقای همستر و ما جمعا 13 نفره توی یک اتاق با هم زندگی می کنیم :دی

 3. مهران said, on فوریه 14, 2008 at 7:42 ب.ظ.

  آقا نزنيد از اين حرفا، نزنيد!! D:

 4. میثم دهقانی said, on فوریه 15, 2008 at 6:06 ق.ظ.

  خدا قوت… (باقیشو خودم سانسور کردم! )

  با: «ولنتاین با 1300 تومن» به روز هستم
  http://neskafe.wordpress.com

 5. محسن وزیری said, on فوریه 15, 2008 at 1:08 ب.ظ.

  سلام مزیدی جان
  خوب آقایان همستر به کل خیلی HOT تشریف دارند و آره!منم نمی دونم این فسقلیا چرااینقدر Hot هستند! 😀

 6. 4pesar said, on فوریه 15, 2008 at 2:34 ب.ظ.

  جالب بود مخصوصا اون وسواسی که روی تمیز بودن دارند

 7. شیخ الشیوخ said, on فوریه 15, 2008 at 6:31 ب.ظ.

  دکتر جان
  خوب خداییش شما نباس این جور صحنه ها را تماشا کنی!

 8. علیرضا حسینی said, on فوریه 15, 2008 at 9:13 ب.ظ.

  محارم را با یکدیگر پیوند می‌دهید و روابط‌شان را برملا می‌کنید؟

  اما:
  چندسال قبل شنیده بودم که شترها هرگز با محارم خود نزدیکی نمی‌کنند، اما از آنجا که انسان‌ها وقتی می‌خواهند دیگری را به کثیف بودن تشبیه کنند، معمولاً صفت «شغال» را به او نسبت می‌دهند.
  >> چند وقت پیش در یک برنامه‌ی شبیه به رازبقا و این‌حرفا که از تلویزیون پخش می‌شد، مطلبی عنوان شد که جداً تعجب کردم. گفته شد که شغال‌ها بطور جدی نسبت به همسرشان وفادار، و نسبت به امرار معاش خانواده مسوولیت زیادی احساس می‌کنند. شغال‌ها تا زمانی که جفت دارند، به هیچ جفت دیگری فکر نمی‌کنند، چه رسد به اینکه بخواهند نسبت به اعضای درجه یک خانواده خود، نیت بدی داشته باشند.

  الغرض:
  آیا شما مطمئن هستید گناه مرتکب نشده‌اید 🙂
  یک تحقیق می‌کردید تا معلوم شود همسترها در بین خودشان ازدواج با محارم دارند یا نه؟
  درباره همسترهای شما و رفتاری که همستر ماده از خود نشان می‌دهد (درهنگام نظافت روی زمین می‌خوابد و چشمانش نیمه‌باز می‌شود و… اما در ادامه کتک می‌خورد و ضرباتی بر کمر یا سرش وارد می‌شود) احتمالاً ایشان همان حالت اول را ترجیح می‌دهند و در حالت دوم درگوشی چیزهایی می‌گوید، یا عضلات خود را سفت می‌کند و موجبات دلخوری آقای همستر را فراهم می‌کند.

 9. DESERTER said, on فوریه 16, 2008 at 4:37 ب.ظ.

  نمی شه که گفت عشق فقط برانی نوع انسان است و بس، تمام هستی بر مبنای عشق ساخته شده ..از الکترون ها و پروتون ها بگیرید تا جذب سیاره ها به یکدیگر…فقط درجه و جنس این عشق می تونه متفاوت باشه.

 10. Motahare said, on فوریه 16, 2008 at 5:50 ب.ظ.

  خوب این طفلی ها دنیای خودشونو دارن! به هر حال زیاد عمیق نشید (هم با شمام هم سایر دوستان که کامنت گذاشتن و تفسیر ارائه دادند ) ..به روابط شخصی این طفلی ها چی کار دارید؟! خوبه یکی به خاله و عمه همستر شما گیر بده؟:)

 11. فتحی said, on فوریه 17, 2008 at 1:21 ب.ظ.

  دکتر جان
  دل ما را بسی خون کرده ای. ما نمی دانیم شما چه هیزم ( یا هر نوع سوخت دیگری که به واسطه تر بودن پرپر می شود) تری به این ایادی غرب فروخته ای که آنها شما را با این همسترها فریفته اند. فکر می کنید امروزه چرا فیلمهای … در جامعه ما اصلا و ابدا موجود نیست؟!!!! دلیل آن این است که افراد فرهیخته جامعه چون شما به نظاره این فیلمها ننشسته و آنها را نبینند. آن وقت خود شما در خانه زنده زنده تماشا می کنید؟ وا افسوسا از یک مزیدی که داشتیم و امروز در کنار آکواریوم… 😦

 12. سامان said, on فوریه 18, 2008 at 5:44 ق.ظ.

  یک نمونه از عشق در حیوانات:
  فیلها به وقت مرگ جای به خصوصی رو برای اتمام عمرشون انتخاب می کنند. جایی شبیه به قبرستان.
  اونجا جان می دن و جسدشون اونا باقی می مونه. اما اعضای خانواده هیچ گاه اون مکان و اون جسد رو فراموش نمی کنند و هر گاه مسیرشون اون طرف افتاد، پای اون جسد که ممکنه حالا فقط استخوانی از اون باقی مونده باشه می ایستن، با خرطوم نوازشش میکنن، و براش گریه می کنند.
  .
  با درود بر دکتر
  سامان مهر

 13. صادق said, on فوریه 18, 2008 at 5:57 ق.ظ.

  واقعاً جالب است.
  من هم شاهد این صحنه ها بوده ام. خیلی احساسی است.

 14. ara said, on آوریل 14, 2009 at 1:13 ب.ظ.

  salam vasvasi baraye tamiz kardan nist oon kari ke nar anjam mide dar vaghe joft girie yani tarashihaye ozve tanasolie khodesho ba male made edgham mikone ta amale joft girishoon kamel beshe

 15. ara said, on آوریل 14, 2009 at 1:17 ب.ظ.

  rasti man avalin bar bood inja mioomadam ke poste shoma ro khoondamo nazar dadam rastesh donbale matlab migashtam ke bebinam mogheye zayemane hamestera chikar bayad anjam bedam behar hal ….


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: